TOPlist

Novinky


4.4. 2009
Ha!
I když se může zdát, že na stránky solidně prdíme, vězte, že opak je pravdou. Jelikož Vojtěmil jednoznačně převálcoval ostatní kandidáty, je mi ctí, vyhlásit ho čestným hrdinou těchto stránek. Ale k věci. Poslední dobou přemýšlíme stále více nad tím, zda-li oslovit nějakého šikovného webdyzajnéra a dát stránkám opět nový vzhled. Velmi by nám pomohlo, kdyby jste se k tomu vyjádřili i vy, buďto v návštěvní knize, případně v anketě. Vřelé díky :)
Co se samotných stránek týče, v sekci Bohové bylo doplněno několik bohů, dále jsme přidaly naše Koutky poezie (pro zpestření), do Keltského roku přibyl měsíc Nuin a byla opravena (a upravena) fotogalerie.
Vojtěmilovi zdar!
Rovenka

- - - - - - - - - -

22.12. 2008
A je to tady! Ne! Ne? Vážně tomu nevěříte? Ale jistě. Století plynula a nám (už značně sešlým) to nedalo a vrhly jsme se na obnovu vašich milovaných stránek. Upravily jsme zejména fotogalerii, změnily anketu, přidaly jsme koutky naší poezie a v neposlední řadě byl přidán jeden měsíc. Pilně sepisujeme bohy, obnovujeme sekce, takže se těšte na to, co jste tu ještě neviděli!
Žijte a pijte tak kvalitně, jak můžete
Vaše Jenovéfka

- - - - - - - - - -

25.9. 2007
Po dlouhé době opět něco málo nového. Již před časem zde, jak jste si mohli všimnout, přibyly fotky z našich výletů po Skotsku a Vídni, můžete se podívat ve Fotogalerii. Průběžně je doplňován i Horoskop a k Symbolům nyní přibyl Had. Na dalších novinkách se momentálně pracuje.
Mějte se famfárově
Rovenka

- - - - - - - - - -

6.1. 2007
Vážení přátelé, Keltové i Nekeltové, osudný den nadešel. V sekci Keltky glosují, aneb... světlo světa konečně spatřil nejhroznější příběh věků všech. Jak říká náš rejža: "Je to gangsta, bitch." Vylezou vám oči z ďůlků, budete se třást před spaním i ve snech a nikdy nezapomenete na tu hrůzu, která se zračila v nejhroznějších koutech vaší duše, když poprvé přečetli jste Čpivý poem. Nenechte si ovšem naším zaujetím zkazit náladu a směle otevřete tuto sekci - Bohové při vás!
Je také obnoveno pár fotek v našem obludáriu.
Zduř všem, zdraví vás
Jenovéfka

- - - - - - - - - -

5.1. 2007
Po dlouhé době opět něco přibylo. Jak jste si již určitě všimli, obměnili jsme otázky v anketě, nyní tedy můžete hlasovat o tom, co pro Vás máme sepisovati. Dále je zprovozněn odkaz Tradice v sekci Koloběh roku, kde se můžete dozvědět něco o jejich klasifikaci. V Keltském roku je funkční další měsíc, tentokrát měsíc jeřábu - Luis. Keltský horoskopje doplněn o pár dalších stromů a zanedlouho již bude zcela kompletní.K Bohům konečně přibyl i jeden z nejvýznamějších - Teutates. Dovědět se můžete také něco o duchovním významu svátku Beltaine dle Holgera Kalweita, a to v sekci Svátky.
Toť pro dnešek vše, avšak již zanedlouho (tentokrát opravdu:)) bude následovat další doplňování, včetně nových fotek a jiných zbytečností:)
Papa lala
Rovena

- - - - - - - - - -

29.10.2006
Nemožné je tady! Aktualizace po dlouhém půl roce! A rovnou zostra... Naše fotky, muhaha, ale co, chtěli ste to, tak se "kochejte". A taky nová fota z přírody. Zatím je to vše, ale v nejbližší době teho bude víc, čestné skautské. Zatím se mějte famfárově.
Rovena

- - - - - - - - - -

29.4.2006
Opět něco nového... Ve fotogalerii se můžete podívat na fotky přírody, vesměs foceno na výletech s Jenovéfou. Dále je v sekci Koloběh roku zprovozněn odkaz Svátky, kde si zatím můžete počíst o duchovním významu Imbolcu. V horoskopu přibyl další strom, tentokrát osika a nakonec - Jenovéfa pro vás sepsala pár informací o tom, jak správně provozovat keltské rituály, tak se nechte inspirovat:). Jinak, moji milí Keltové, co nejmagičtější Beltaine přeji a těším se na obsáhlé zprávy v návštěvní knize;). o tom našem vás budeme samozřejmě informovat v rituálech. Zatím papatralala
Rovena

- - - - - - - - - -

27.3.2006
Jelikož opravdu vázne online komunikace s Rovenou, tak jsem si dovolil zde napsat za sebe pár vět :-) Takže fotogalerie je již jakž takž hotová, můžete se mrknout (samozřejmě se fotky budou doplňovat)...
Váš Webdyzajnér :-D

- - - - - - - - - -

25.3.2006
Zdravím po dlouhé době...
Moc se omlouvám za delší pauzu, ale bohužel, nastaly první problémy. Mám teď ztížený přístup na internet, takže vázla domluva jak mezi mnou a Jenovéfou, tak i mezi webdyzajnérem. Snad se to už nebude opakovat.
K anketám a návštěvní knize - začínám mít pocit, že nám to tu snad bojkotují nějací křesťani, páč všechny servery, které jsme využívali, byly nečekaně zrušeny... Todle by na*ralo opravdu každýho, mno... Teď už by měly být funkční nové ankety i návštěvní kniha, ale bohužel bez obrázků, fňuk.. :(
A teď k trošku optimističtějším věcem..
Konečně se bude taky aktualizovat.. Nejprve pár slov k sekci Horoskop - zatím není kompletní, aktivní sou pouze první čtyři stromy, ale pokusím se zbytek dopsat co nejdřív.
Dále si můžete počíst něco málo o našem prznění Keltských rituálů:)) Opět je zde k přečtení Beltaine a Jenovéfa ještě sepsala náš druhý rituál v pořadí.
V menu Symboly je aktivní i položka - Jednotlivé symboly. Sice zatím obsahuje jen jeden symbol, avšak pro Kelty velmi významný - Draka.
No a nakonec ještě jedna zpráva... Chtěli jste to a máte to mít... Naše fotky :D Do týdne by tu měly být... Prozatím jen Beltaine, a jako vždy správně zamazaný. Je mi jasné, že zase budete namítat, proč jsme si tam ty naše slavné xichty zase rozmazaly. Odpověď je víc než jednoduchá.. Na těch fotkách si totiž vůbec nejsme podobné :)) Takže, moji milý Keltové, snad už sou problémy za námi a aktualizace už nebudou v takovém časovém rozestupu. Mějte se krásně a nezapomeňte - Beltaine už je skoro tady!!!!! Slán...
Rovena

- - - - - - - - - -

31.1.2006
Takže, máme tady první aktualizaci. Do tý kultury sme nakonec nacpaly symboly, takže už tam na vás čeká něco z historie. Dále v sekci Keltský rok jsou funkční i měsíce Ruis a Beith. No a Jenovéfka pro vás pracně sesmolila pár informací o Lughovi a Taranovi. Toť zatím vše, přátelé.
Zdraví Rovena

- - - - - - - - - -

23.1.2006
Zdravím, moji milí....
Právě jste se ocitli na stránkách, zabývajících se keltskou tématikou. A jak ste si už zajisté také všimli, stránky mají novou imidž. S láskou je pro vás připravil můj osobní webdyzajnér Martin Pilch. Můžete mu posílat připomínky nebo to zhodnotit v anketce napravo.
Taky zde určitě přibylo hodně informací, ale pořád je co dohánět. Do tvorby se už aktivně zapojila i Jenovéfa, tak by nám to mělo jít víc od ruky.
A co zde budete moct časem nalézt????
V odkazu Pantheon najdete hodně informací o Keltským náboženství, jejich chápaní života a smrti a dočtete se něco o jednotlivých božstvech.
Na minulých stránkách ste si odhlasovali, že vám tu chybí něco málo z Historie, tak jak je libo. Dále v tomto odkazu najdete pár údajů o keltském osídlení, nějakejch těch válkách atd..
Pokud se chcete dozvědět, jak probíhal Každodenní život Keltů, vyberte právě tento odkaz.
Koloběh roku - pod tímto odkazem se skrývají všelijaké keltské svátky, zvyky, tradice, popis jednotlivých měsíců roku....
V sekci Společnost se dozvíte něco málo o struktuře keltské společnosti, jak se dělila, jaké měli vlastně Kelti práva, jak se žilo....
V sekci Kultura se dozvíte... No, to ještě přesně nevim :)), ale něco se určitě dozvíte.. Jenovéfa pilně spisuje něco o symbolech, takže to snad dopadne úspěšně :).
Pro ty odvážnější - sekce Něco o nás, kde se můžete něco dozvědět o našich bezvýznamných existencích, popřípadě časem shlédnout i nějaká to fota, mno.
Dále je tu Fotogalerie, kam budu umisťovat různý fotky přírody, protože těch nejni v dnešní době nikdy dost....
Pokud se vám zde něco (nebo někdo,chuch:)) nelíbí, neváhejte a pěkně nám to vytmavte v návštěvní knize.
Jenom bych chtěla podotknout, že to co sem psala výš na stránkách zatím nenajdete, to se budem muset s Jenovéfkou eště hodně snažit ;)
Zatím pa
Rovena

Copyright © 2006 Rovena | Webdesign by Martin Pilch | Všechna práva vyhrazena